ســامــانــه پیام کوتاه ســهــنـــد

Demo

پرسش های رایج درباره تلگرام

۱-چگونه عضویت در تلگرام

عضویت در تلگرام مانند شبکه‌های موبایلی دیگر نیاز به داشتن یک سیستم عامل مخصوص گوشی (اندروید، ISO و…) دارد. در صورتی که گوشی هوشمند ندارید می‌توانید با نصب اندروید بر روی کامپیوتر شخصی خودتان یا نصب نسخه دسکتاپ در این شبکه عضو شوید.

برای این کار باید شماره موبایل خود را در تلگرام وارد نمایید و سپس منتظر دریافت پیامک کد فعال سازی بمانید و با آن عضو شوید.

 

۲- چگونه فعالیت اخیر خود را از دید مخاطبان مخفی کنیم؟

settingاز قسمت Setting وارد تنظیمات گوشی خود شوید. در بخش تنظیمات مانند تصویر بالا وارد گزینه privacy and security شوید و در بخش last seen گزینه nobody را انتخاب کنید. با این کار دیگر کسی نمی تواند ببیند که آخرین بازدید شما چه زمانی بوده است.

۳-آیا گذاشتن عکس در تلگرام امنیت دارد؟

در کل ارسال تصویر از محیط شخصی گوشی تان به محیط تلگرام، خوب نیست چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام بدین شکل است که به شما اجازه می دهد عکس های کنونی و قبلی کاربر که برای نمایه (Profile) خود گذاشته بوده است و حذف شان نکرده است را ببینید؛ حتی اگر وی را نشناسید و از طریق عضویت در گروه ها، یا از طریق ID شخص را یافته باشید.

۴-Create secret chat در تلگرام چیست؟

setting1

اگر بر روی مخاطب مورد نظر خود کلیک نمایید و گزینه Create secret chat را انتخاب کنید صفحه گفتگویی باز می شود. که مزایای زیر را دارد:

رمزگذاری end-to-end که موجب می شود قبل از ارسال به سرور در سیستم شما رمزنگاری شود و امنیت بالاتری داشته باشد.
این نوع پیام در سرورهای تلگرام اثری از خود باقی نمی گذارند و کل آن حذف می شود و حتی اگر حذف نشود چون رمزنگاری شده سرور قادر به خواندن آن نیست.
خاصیت خود ویرانی دارد! یعنی پس از مدتی به طور خودکار پیام ها حذف خواهد شد.
اجازه بازارسال (Forward) به فرد مخاطب داده نمی شود.
۵- چگونه ID را جستجو کنیم؟

قبلا قابلیت خوبی که تلگرام داشت این بود که ID کاربر مورد نظر را می شد در بخش جستجو، یافت و با کاربر مورد نظر که شماره وی را ذخیره نداشتیم گفتگو کنیم یا طرف را به گروه اضافه کنیم. مدتی هست که به دلایل نامشخص و اعلام نشده این امکان از سوی تلگرام حذف شده که برخی آن را خطاهای داخلی تلگرام می دانند.

اگر ID کسی را می دانید برای چت کردن با آن لینکی به این شکل https://telegram.me/IDNAME بسازید و به جای IDNAME آی دی شخص مورد نظر را درج کنید و در مروگر سیستم خود وارد کنید و GO را بزنید، سپس صفحه چت مورد نظر باز خواهد شد. روش دیگر این است که در محیطی خصوصی ID تلگرام را با @ آغاز آن بنویسید و ارسال نمایید. @IDNAME را اگر بفرستید پس از کلیک بر آن صفحه گفتگو باز خواهد شد.

۶- ربات های تلگرام چه هستند؟

در صفحه معرفی ربات های تلگرام تعدادی از ربات های تلگرام را معرفی کردیم. ربات های تلگرام، برنامه هایی هستند که در ازای دستور خاصی که برایشان ارسال می‌کنیم پاسخ خاصی را به ما ارسال می کنند.

ربات های فارسی هم وجود دارد که این ربات ها را می توان به گروه ها اضافه نمود.

۷- چگونه کسی را در تلگرام Block کنیم؟

بر روی شخص مورد نظر کلیک کنید و از بخش تنظیمات گفتگو block را انتخاب نمایید.

۸- آیا می‌توان شماره تلفن را در تلگرام مخفی کرد؟

در تلگرام به صورت پیش فرض، شماره ها مخفی است تا حدودی همچون شبکه اجتماعی لاین! با این تفاوت که اگر شما شماره مخاطب را داشته باشید در بخش اطلاعات مخاطب، شماره وی را هم برای شما نمایش می دهد و یک تفاوت جالب این است که اگر شماره کسی را داشته باشید ولی وی شماره شما را نداشته باشد و شما چت با وی را شروع کنید برای ایشان شماره شما نمایان خواهد شد! پس اگر شماره شما برای کسی دیده می شود یا هر دو نفر شماره همدیگر را دارید یا شما فقط شماره او را دارید.

در ضمن ثبت ID و نام مناسب شماره را برای افراد عام پنهان می کند.

۹- چرا کسی که از گروه تلگرام خارج شده است (لفت داده است) دیگر نمی تواند به گروه بازگردد؟

سیاست تلگرام این است که اگر فردی به میل خودش گروه را ترک کرده است حتماً از گروه خوشش نیامده است و دفعه بعدی هم نمی گذارد به گروهی که خوشش نمی آید وارد شود! ولی اگر کسی را از گروهی خارج نمایید را می توانید چه از طریق لینک و چه از طریق add member عضوش کنید.

۱۰-چگونه پک استیکری را از تلگرام حذف نماییم؟

در گوشی موبایل :

به تنظیمات (settings) بروید.
به بخش تنظیمات Messages رفته و بر روی stickers option کلیک کنید.
با نگهداشتن بر روی استیکر مورد نظر با زدن گزینه remove آن را حذف نمایید.

۱۱-آیا پیام ها در تلگرام محدودیت دارد؟ چند کاراکتر در هر پیام می توان نوشت؟

بله محدودیت دارد به میزان ۴۰۹۶ کاراکتر در هر پیام؛ که فرقی نمی کند کاراکتر های تک بایتی یا چند بایتی باشند.

۱۲-چگونه از هک تلگرام جلوگیری نماییم؟

با کمک این آموزش «فعال سازی امنیت دو مرحله در تلگرام» امنیت تلگرام خودتان را بسیار بالا ببرید تا از هک جلوگیری شود.

۱۳-چگونه لینک گروه بسازیم؟

در گروه گزینه Add member را انتخاب کنید
در صفحه باز شده Invite to Group via Link را انتخاب کنید
برای کپی کردن لینک گروه گزینه Copy Link را انتخاب کنید و برای اشتراک‌گذاری لینک گروه گزینه Share Link را انتخاب کنید.
۱۴- چگونه ربات را به گروه اضافه کنیم؟

برای این کار آموزش کاملی در اینجا نوشته ایم. ربات را با این آموزش به گروپ اضافه کنید.

۱۵- چرا پک های استیکر من حذف می شوند؟

محدودیت تعداد پک استیکر ۲۰ تا است و وقتی به این حد رسد همچون صف با ذخیره استیکر های جدید، استیکرهای قدیمی حذف خواهند شد.

۱۶-چگونه حساب تلگرامی خود را حذف نماییم؟

با پاک کردن اکانت تلگرام خودتان دیگر به استیکرها و پیام های ذخیره شده دسترسی نخواهید داشت برای حذف اکانت تلگرام این آموزش را ببینید.

۱۷- چگونه در تلگرام ربات بسازیم؟

آموزش کامل و قدم به قدم ساخت ربات در اینجا نوشته شده است. :)

۱۸-نرم افزارهای ساخته شده برای تلگرام مطمئن هستند؟

به هیچ وجه این نرم افزار ها توصیه نمی شود و همیشه سعی نمایید نرم افزارها را از وبگاه های رسمی دانلود نمایید و نسخه رسمی آن را داشته باشید مثلاً برای تلگرام به http://telegram.org بروید و برای تمامی نسخه ها (گوشی، ویندوز و…) دانلود نمایید.

۱۹-آیا پیام های حذف شده تلگرام قابل برگشت هستند؟

خیر. از آنجایی که تلگرام سینک هست اگر از دستگاهی متن یا به صورت کلی پیامی حذف شود از تمامی دستگاه هایی که آن حساب در آن موجود است حذف خواهد شد و به هیچ وجه قابل بازگشت نیستند.

کليه حقوق اين سايت متعلق به سهند پیامک مي باشد.